یوشا

وبگاه دست نوشته ها و تجربیات شخصی

یوشا

وبگاه دست نوشته ها و تجربیات شخصی

یوشا

دکتر مصطفی چمران: می گویند تقوا از تخصص لازمتر است، آنرا می پذیرم، اما می گویم: آنکس که تخصص ندارد و کاری را می پذیرد، بی تقواست!

بایگانی
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران

شاید شما هم شنیده باشید:

قضیه نجس بودن سگ دروغی بیش نیست و از حمله اعراب به ایران وارد اسلام شده! منبع: کتاب مانتره / میثرا اشوان

این ادعای بی اساس چندسالیست توسط عده ای(ندانسته) در فضای مجازی پراکنده و با ارجاع به کتاب مانتره/میثرا اشوان مطرح شده... درصورتیکه اصلاً کتابی بنام مانتره/میثرا اشوان وجود نداره و تنها یک مشت مقاله/وصیت نامه شخصیست! که هیچ سندیتی هم نداره

من نه مذهبی ام و نه کارشناس و نه مشکلی با سگ(که وفادار ترین موجود دنیاست) دارم اما این مسئله منو وادارکرد تا بدنبال سندیت این ادعا بگردم که بالاخره هم پیداش کردم:

زمانیکه داشتم نظریات و افکار شخصی "میثرا اشوان" در مقالات مانتره رو میخوندم، یاد "سلمان رشدی" و آیات شیطانیش افتادم... با این تفاوت که "میثرا اشوان" به هیچ دینی رحم نکرد که هیچ، به مردم کشورش هم رحم نکرده

 

این شخص سخنانی توهین آمیز به مردم ایران، خدا، اسلام، مسیحیت سرداده، که سعی کرده بی آبرویی، خیانت و پوچی رو به شعور و آگاهی بالا نسبت بده...

قسمت هایی از این مقاله رو ببینید:

خب این مقاله مانتره فقط یکسری مقاله یا وصیت نامه غیر رسمیست که بدست فردی عادی(من میگم مزدور) نوشته شده و توسط نوه اش(مثلاً!) در یک وبلاگ معمولی  قرار داده شده، و در فضای مجازی بنام "کتاب" معرفی میشه...

اون هم مطالبی که در اونطرف دنیا بنام آزادی ولی به نیت ضربه به ارزشها منتشر شده

 

صفحه 5 این مقاله

"اگر ترا فهمی است، برحجاری این نقوش انسانساز، بامن همسفرشو، تا تورا به بیکرانگی سبزِ خِرد، هدایتت کنم."

یعنی اگر خواننده(نوه اش که وجود خارجی نداره) همسفرش نشه یا موافقش نباشه نفهمه؟ عجب منطقی

و اون بیکرانگی سبز رو هم در پایینتر ببینید:

 

صفحه 9

"چون وصیت خود "اشوان" بر این بوده که نوشته های دوران خاصی از افکار او را با تقسیم به دو مجللد(مقاله) به خوانندگان و علاقمندان تحویل نمائیم، لذا بنده به عنوان نوة ایشان بر خود واجب دیده تا وصی او را عیناً به جای آورم."

"نوشته های دوران خاصی از افکار او"... صد البته که همش افکار و نظریه های شخصیشه، که هیچ سندیتی هم نداره

 

صفحه 12

"فقط خواستم بدانی که شروع این نوشته ها به تابستان سال هزار و سیصد و پنجاه و هفت بازمیگردد. که آغازی برای بدبختی هزار بارة ملت ایران ... شعورِ کوتولة این ملت درمانده که..."

ظاهراً با انقلاب سال 1357 مکتب شما(اشوان) هم تعطیل شد... که از شدت سوزش و آجر شدن نونت دست به قلم شدی ؟

و اینکه با قتل یا نوچگی به قدرت می رسیدید، هزاران دزدی و فساد می کردید و بخاطر پنهانکاری و عدم اطلاع رسانی(که ناشی از عدم وجود رسانه هم بود) همه چیز از مردم پوشیده بود خوشبختیست؟ برای شما یا مردم؟

شعور این ملت هم کوتوله نیست

 

صفحه 13

"فرزندم! رفاقت هیچ گوسفندی با قصاب عاقبت خوشی نخواهد داشت."

موافقم، نمونش شما و صاحبانت...

نمونش شاه و آمریکا و استعمارگران...

 

صفحه 14

"آن خدا یا هر نامی دیگری که به او می دهند، موجودی است به غایت نادان و کینه توز بی رحم و خونخوار و کَلّه شَق، که سعی دارد گاهی با مهربانی های فریبندة خود فرزندان آدم خود را متقاعد نماید، که سرنوشت آنها برایش بسیار مهم است. و با تکبر و نخوت مدام با به رخ کشیدن بزرگی و دانایی خود، مخلوقاتش را حقیر می شمارد."

خدا موجود است ؟

کله شق ؟

ظاهراً مهربانیش رو هم که حس کردی...

و آیا اینها همان شعار معروف "گفتارنیک ، پندارنیک و کردارنیک" زردشتیان هستش؟ بنظرم شما حتی مایه ننگ دین خودت هستی

 

صفحه 15

"به گواه تاریخ  عینی حجاریهای موجود و اکتشافات باستانشناسی ملت و مردمان ایران زمین نه تنها از پوشش کامل برخوردار بودند، بلکه خدایانشان نیز همچون آناهیتا و مهر و ورونا و غیره در پوششی تمام غرق بودند."

بله شاید مردمان قدیم پوش مناسب زمان خود رو داشتند، اما خدایان؟؟ پوشش؟؟ همون موجودات غیبی و بی پایه اساسی که شما هم نفی شون میکنی؟

بعلاوه، این خدایان بیشتر شبیه ستارگان پورن هستن تا خدایان

(شمای خواننده می تونید مجسمه ها و تصاویر این خدایان رو در اینترنت ببینید و خودتون قضاوت کنید...)

 

صفحه 16

"درست فهمی به این معناست که ما بتوانیم استقلال و پرورش و تربیت ذهنی خودمان را با موازین علمی زمان انطباق دهیم؛ نه با مهملات کتابداران مجعول ادیان؛ که هیچ پایه و اساس علمی ندارند."

استقلال ذهنی با علم؟! احتمالاً منظورت آگاهی نیست؟

و اینکه کتابداران مجعول؟ شمایی میگی که کل مطالبت توهم و نظرات شخصیه؟ دریغ از ذکر حتی یک منبع و سند...

موازین علمی؟ شمایی میگی که صحبت از خدایان آناهیتا، مهر و... می کنی؟ چی شد بلخره...؟

بعدم اثبات دین و عرفان با علم؟ جدیده؟ خوبه بگیم اثبات وجود/عدم وجود همون "خدایان" شما با علم...؟ علمی که نسبیه، علمی که با تکامل انسان و گسترش آگاهی انسان در طی زمان رو به جلو میره؟ علمی که هیچ پایداری نداره، علمی که امروز چیزهایی رو رد میکنه فردا تایید میکنه، علمی که امروز درست از آب درمیاد فردا غلط، امروز میگه خوبه فردا میگه بده...؟

 

صفحه 17

"وقتی باور داشته ایم مریم با باکره گی دخترانه ای، می تواند فرزندی به دنیا بیاورد و هم پدر و هم پسر و هم روح القُدُس باشد، گور شعور انسانیت را با همین یک باور برای همیشه کنده ای."

آزادی که باور نکنی، ولی پای بقیه رو وسط نکش و در جامعه هم سمپاشی نکن

 

صفحه 27

"بدانیدَ که هیچ مُلّایی مدرس شعور نیست. ملت پاچه خوار ایران تربیت شده این جماعتند این ملت را باید جزو ناب ترین ملت های دنیا به حساب آورد."

ولی شما در جای جای وصیتت ثابت کردی که مدرس شعور هستی!

بعدم ملت پاچه خوار یا شما و اطرافیان پاچه خوارت؟

بعلاوه در زمان شما شاه نعشه پرور به پشتوانه انگلیس و آمریکا روی کار بود و ملت رو تربیت می کرد، و نه "ملاها"...

مگر اینکه منظور ملاهای دربار باشه که توسط خود شاه و انگلیس برای دست بوسی وارد تشکیلات شدن!

صفحه 357

"این مردم هرچه می کِشند از بیسوادی و جهل ناشی از بیسوادی خود آنهاست."

که این هم گواهی دیگر از وضعیت مردم در دوران شاه!

صفحه 106

"پدر بزرگم میگفت: در جامعه ای که من در آن زندگی میکنم، به دلیل کثرت بیشعورانش کسی شما را برای احمق بودن تنبیه نمی کند."

و باز هم گواهی دیگر از شیوه مدیریت جامعه در زمان شاه!

 

صفحه 33

"برای این که در طول زمان به حیله های دینی همة جامعه را به این باور رسانده اند، که تمام احکامشان را از اللهی نامریی اخذ کرده اند که در آسمانها سیر می کند."

مثل پیامبر زردشت؟ شما که با این حرف اساس دین خودت(زردشتی گری) رو هم زیر سوال بردی

همونطور که میبینید افرادی که اینگونه نادانی ها رو فرافکنی می‌کنن، نه خدا رو قبول دارن، نه انسانیت، نه اسلام نه مسیحیت و نه زرتشتی‌گری رو! بلکه فقط قصد دارند در اعتقادات مردم ایجاد شک و تردید کنن

 

صفحه 251:

"من نه به آن دلایل که ذکر کردم به جبهه رفته بودم، بلکه بخاطر برادرم که جوان بود و کلة پُری از انقلاب داشت رفته بودم، تا شاید بتوانم او را از این معرکه بیرون بکشم که حزب الهی دوآتشه شده بود. و بلاخره هم موفق هم شدم که او را باز گرداندم و خدمتش را به 12 هزار تومان آن دوران از سپاه تازه ارتش خراب کن ایران خریدیم."

همین سپاهیان، جانباز و شهید شدند تا جان تو، ناموست و آینده اش رو نجات بدن! و اجازه ندادن تا صدام آمریکا و اعراب منحرف بر کشور شما حکومت کنن

و اینکه برادرت رو از معرکه بیرون بکشی؟ مرگ خوبه ولی برای همسایه؟!

بعدم شعار از بیشعوری مردم و خیانتشون سر میدی

 

صفحه 166

"نجس بودن سگ هم در تاریخ فرهنگ ما خود داستانی است که از دین یهود به اسلام منتقل شده..."

فتوای بدون منبع و سند؟ روی هوا که نباید حرف زد! وگرنه همه بلدن دروغ و شایعه پراکنی کنن

من در کل این مقاله هیچ منبع و سندی برای اثبات این نوشته ها پیدا نکردم، اگر شمای خواننده پیدا کردید به من هم اطلاع بدید

صفحه 167

"...من واقعا نمیدانم کینة یهودیها از سگ بر چه سند تاریخی استوار است..."

پس روی چه حسابی به گردن یهودیان می اندازی؟

"قضیة نجس شدن سگها در ایران هم یقینا به تاریخ حملة اعراب به ایران بازمی گردد..."

بالاخره از دین یهود به اسلام منتقل شده یا به تاریخ حمله اعراب به ایران بر میگرده؟

مگر اون زمان توان مقابله ایرانیان در برابر متجاوزان از سگ کمتر بوده که سگ ها جلوی حمله رو گرفتند؟

بازهم تناقض و سخنان بی پایه و اساس

 

صفحه 169

"مگر خدا موجودِ نجس هم خلق می کند؟ آن اللهی که موجودی را خلق میکند و بعد او را نجس میخواند باید یک جای کارش مشکل بزرگی داشته باشد که میخواهد به خلق و آفرینش خود اهانت کند."

در مکتب شما(اشوان) بله! و باید باورش داشته باشی، طبق گفته خودت: "آن خدا یا هر نامی دیگری که به او می دهند، موجودی است به غایت نادان و کینه توز بی رحم و خونخوار و کَلّه شَق..."

 

و...

 

جالب اینجاست که در طول تاریخ کشورها و قوم های زیادی به ایران حمله و هرکدوم فرهنگ و اعتقادات غلطی رو به جامعه تزریق کردن و آسیب های وحشتناکی رو به کشور وارد کردن! اما چرا همه چیز رو به "حمله اعراب" نسبت میدیم؟ چرا فقط اعراب؟ مگر مغولان، اسنکدر و تیموریان با حمله به ایران وحشتناک ترین حوادث در تاریخ کشور رو رقم نزدند؟؟ نکند همه اینها فقط بخاطر اسلام و مخالفان این دین هستش؟ 

 

نکته اینکه این شخص ده ها سال با این افکار و ایدئولوژی ها در شرایط اون زمان زندگی کرده صدایش هم (بخاطر ترس یا منافع) درنیومده و با انقلاب سال 57 نطقش باز شده و تازه شروع به نوشتن کرده، اون هم بر علیه مردم و کشورش...

در هر صورت این مقالات "مانتره" فقط افکار و نظریه های بی پایه و اساس شخصیه نویسنده هستش... که قصدش ایجاد شک و تردید در اعتقادات مردم و توهین به ایرانی، خدا، اسلام، مسیحیت و... بوده (حتی به زردشت)

 

جمله معروف: "چقدر پول گرفته که اینارو درست کرده"
۹۵/۰۴/۰۱

نظرات (۲۸)

سلام،دوستان گرامی
با عرض پوزش من فقط یک مطلبی را میخواستم بپرسم
اگر سگ نجس است چرا قرنها درکنار اصحاب کهف درغار قرار گرفت.در هیچ آیه ایی از قرآن آیا اشاره صریح یا تفسیری به نجس بودن سگ هست؟؟؟؟
البته این حیوان در بعضی موارد بی دقتی ، مدفوع خود را ممکن است بخورد،شاید بدین دلیل آبکشیدن آن در ابتدای دین اسلام آورده شده است.زیرا عربهای بادیه نشین از این حیوان در کنار گله های شتر که استفاده نمی کردند.اگر بعضی عشیره وطایفه ها رمه گوسفند داشتند ،سگ هم داشتند.
من در کتابی مطالعه کردم که به هنگام کم آبی رسول خدا درصف آب کشیدن از چاه ایستاده بودند.کنار چاه سگی له له زده وآب می طلبید.هیچکس به آن حیوان آب نداد.ولی پیره زن بدنامی کفش خود را پراز آب کرده واول به سگ اب می دهد.رسول خدا وی را نشان داده وبه بقیه می گوید این زن به واسطه این عمل خیر رستگار شده وکناهانش پاک شده است.اگر رسول اکرم که پیامبر است ،نظری به نجاست سگ داشت باید عمل زن را تقبیح می کرد.
ضمناً در حال حاضر مراجع تقلید معتقداًاگر موی سگ به لباس نچسبد ویا نجاست وی بدن ،لباس یا منزل را آلوده نکند،مشکلی ندارد.حتی سایت خود آقای خامنه ایی را دیدم که نوشته بودند با توجه به شرایط موجود درجامعه مشکل ندارد.
دلیل علمی موی سگ ویا حیواناتی از این دست هم مثل موی انسان است.مواد تشکیل دهنده موی انسان وسگ یکی است.در صورت وجود انگل در موی سگ سریعا انسان مبتلا می شود.واین مثل شپش سر انسان است .که درمان سختی دارد.از طرفی بدلیل نازک بودن وکوتاه بودن اگر با غذا وارد بدن انسان شوددیر هضم می شود.همچنین در صورت تجمع بیماری تولید نموده ودفع آن سخت است.
اینها می تواند دلایل جدایی سگ از انسان باشد.ولی اینکه هرکدام از مردم ایران بخواهند آنرا قبول کنند یا خیر بستگی به نظر خودشان دارند.در میان حیوانات سگ بدلیل هوشمندی فراوان جنس نر وماده این نوع ،تمایل فراوانی به انسان مخالف جنس خوددارند.ویان خود نوعی ایجاد زمینه برای افرادی است که دچار مشکلات رفتارییا فکری ویا روانی ویا جنسی هستند.این امر امروزه از طریق علم ثابت شده است.
همچنین هوش این حیوان آنگونه است که می تواند صاحب خود را بسیار علاقمند سازد.به طوریکه جای خالی هیچ کس را درزندگی حس نکند.نه فرزند بخواهد ونه همسر.
این امر نیز دلیل مهمی است. دراروپا ویا کشورهای دیگر ،قبل از استفاده از هر اصلی ،فرهنگ آنرا ایجاد می کنند.
مثلاً برای نگهداری حیوانات فرد خواهان باید چندین نوع آزمایش های رفتاری ،سلامت و...بدهد.ودرصورت تایید مجوز خواهد داشت.دامپزشک ها اگر کوچکترین مورد مشکوکی را درحیوان ببینند ،موضوع را به مقامات قضایی ویا نمایندگان حمایت از حیوانات ارجاع می دهند.
برای نجات جان حیوانات دست آموزویا غیر اهلی ،نیروهای امدادی خاص وجود دارد.بیمارستان،کلینیک،درمانگاه وهزاران مورد دیگر.
ولی در ایران چه" با سگ خودت در خیابان راه بروی ، دوتن لباس شخصی حیوان را میگیرند ومیبرند.جرأت دارید حرف بزنید؟؟؟؟
آن یکی سگش را برمزار عزیزتان می آورد.میتوانی بگویی ای بابا اینجا به مردۀ من احترام بذار دم مسجد وقبرستان حیوانت را نیار.
واقعا مباحث اجتماعی در کشور ما بسیار مجال سخن گفتن دارد.ولی دین اسلام شاید نکات بسیاری را پیشاپیش بیان کرده که عقل ودرک هر نسل از بشر فقط برای دریافت قسمتی از آن آمادگی دارد.(البته توهین نباشد .من منظوری ندارم وروی سخن من با دوستان گرامی نیست)
با تشکر
اگر اشتباه نکنم سگ از اقوام نزدیک گرگ بشمار می ره
در واقع )رجوع کنید به ویکی پدیا( گرگ در دورانهای گذشته ) ۱۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ سال پیش( بدست انسان و برای استفاده رام یا بهتر بگویم مهار گشته ، این اتفاق به احتمال زیاد در چین فعلی روی داده
پس این حیوان نه به دست خداوند بلکه به مرور زمان و بر اساس قوانین داروین مبنی بر تنازع بقا کم کم تکامل پیدا کرده
این به نظر من بهترین برهان بر رد نحس بودن این حیوان میباشد
پاسخ:
نمیتونه این قضیه درست باشه با وجود همچین نژاد هایی
یا بقول شما بخاطر یکسان بودن خانواده شون شاید موضوع نجاست راجب گرگ هم صدق میکنه. اما خب کی گرگ درخانه نگهداری میکنه یا اصلاً می تونه اینکارو بکنه که راجبش حکم شرعی صادر بشه
یارو انقدر سواد نداره که کینه توزی رو کینه دوزی نوشته ، بعد میاد نقد نوشته های دیگران رو میکنه
پاسخ:
عجب... پس هرکی یک غلط املایی داشته باشه بیسواد محسوب میشه و حق نقد کردن نداره
جالبه
تنها چیزی که از نوشته ها فهمیدم اینه که جز نویسنده این مطلب بقیه هیچی نمیفمن  
سلام
سالیان سال بود که میشنیدم که گوشت خوک حرامه ، خیلی حرف ها درباره ی دلیل این حرام بودن شنیدم و شنیدیم ، درباره ی اینکه به خاطر نوع جفت گیری گوشت خوک حرامه ، هیچ وقت نپذیرفتم و دلایل برام اصلا منطقی نبود ، لب به گوشت خوک نزدم چون باور داشتم که اگر حرام اعلام شده حتما یک دلیل علمی داره که چون در زمان پیغمبر اعراب جاهل بودن ( و هنوز هم هستن ) نشد که دلیل علمیش توضیح داده بشه ، هر کس یک چیزی میگفت و دلیل عنوان میکرد که من در جواب میگفتم اگر اینجور باشه پس گوشت مرغ و گاو و گوسفند هم باید حرام باشه ، چون اون ها هم با خواهر و مادر و عمه و خاله ی خودشون هم جفتگیری میکنن !!! تا اینکه یکبار به یک دلیل خیلی قانع کننده رسیدم و یک بار دیگه بهدینم افتخار کردم ، دلیل حرام بودن گوشت خوک به دلیل این بود که دریچه های قلب خوک قابل پیوند زدن به قلب انسانه ، این مطلب علمی رو شبکه ی بی بی سی اعلام کرد ، یعنی همین خارجی ها که درباره ی اون ها کلی بد و بیراه میگیم احادیث هر دینی رو منشا قرار دادن تا به نکته ی علمی اون برسن ولی ما مثلا مسلمون ها فقط تقلید میکنیم و کورکورانه فقط میگیم حرام است ، نجس است ، مکروه است ،... دنبال دلیلش نمیریم ، ولی اون ها فکر میکنن که چرا فلان چیز حرام است و دلیل علمی اون رو پیدا میکنن ، مثلا زمان پیغمبر رسم بوده که بعد از غذا دندان هاشون رو با چوب جارو تمیز میکردن ، پیغمبر بهشون میگه اینکار مکروه ( خوب مسلما نمیتونسته برای یک عده آدم جاهل دلیلش رو توضیح بده ) که بعد مشخص شده که چوب جارو به مینای دندان آسیب میزنه . حالا هم بهتره دنبال دلیل نجس اعلام شدن سگ باشیم و اینقدر الکی به هم گیر ندیم ، چون اگر فقط مسئله مو و کرک و اینجور چیزها باشه که خوب گربه هم همینه ، شیر و پلنگ و .... هم همینه ، پس حتما یک دلیلی داره ، جاهل نباشیم
سلام برادر
دست مریزاد که کاملا بیطرفانه و با عقل و منطق  پوچی این مقاله سراسر نفرت و عقده رو اثبات کردی
با قدرت به کارت ادامه بده
خیلی ساده است هر چیزی برای زندگی و سلامتی انسان خطر داشته باشد نجس است (باید از آن دوری جست )
در ضمن اگر سگ خطر ناک ومشکلی برای انسان داشت در کشور های پیشرفته در خانه ها نگهداری نمیشد حتما میگید آنها نمی فهمند ولی اینرا من قبول ندارم  چون بیش از 90 در صد کار های بهداشتی  و مواد دارویی را که استفاده میکنیم توصیه وساخته شده دست آنهاست. حتی متهجر ترین ملا هامان نیز از آن استفاده می کنند
سگ فقط موقعی خطر ناک است که دچار بیماری هاری شده باشد که آنهم شامل تنها سگ نیست شامل سایر جانوران وحشی که از نژاد سگسانان هستند مانند گرگ و روباه و .  . . . . . هم میشود .
خداوند هیچ موجودی را باطل ونجس خلق نکرده ودلیلی ندارد چون ما از چیزی خوشمان نمی آید آن را نجس بدانیم
حالا همدیگرو تو نظرات نکشید , چقد عصبانی سوال و جواب میدید,  خدا رحم کنه به ما با این ایران عصبی,  خدا هممونو به راه راست هدایت کنه,  با دین بی دین ,سعی کنیم انسان باشیم 
واقعا دمت گرم که تو بازم،رفتی تحقیق کردی که ما فهمیدم،و گرنه من به دلیل
وطن پرستی داشتم.گول این حرف رو میخوردم،ولی چون همیشه شنیده بودم حرف نجاست سگ از خوده پیامبر و امام علی شنیده شده بوده، سرچ کردم و مطالب رو خوندم، این هر کی بوده به قول شما حتی به دین خودشم توهین کرده،چه برسه به بقیه، از اول تا اخرش کفر هست و بس، با تشکر
امیدوارم با وقایعی که در این سال اتفاق افتاده .نویسنده این متن متوجه تندرویش در انتقاد از این مقالات بشه و به این درک رسیده باشه که مردم ایران با اشتباهاتشون و انتخاب های غلطشون چه رفتار نادرستی در کمک کردن به  ملاها برای دستیابی به قدرت و حکومت انجام داده اند .
پاسخ:
من هم در همین مملکت زندگی میکنم نه کشور یا سیاره دیگه. و مثل شما با صدها آرزو و هزار نوع گرفتاری...
اما شما متاسفانه بعد از گذشت سالها و کسب تجربه و دانش در زمینه های مختلف، هنوز تفاوت ملای جیره خور و روحانی رو درک نکردید
هنوز یاد نگرفتید تر و خشک رو از هم جدا کنید
هنوز یاد نگرفتید خوب و بد جدا کنید
هنوز یاد نگرفتید کوتاهی ها، فساد و خیانتهایی که دولتی ها انجام میدن که در راس امور هم هستن از حساب دین و حکومت جدا کنید

جالبتر اینکه شما مقاله ای(مانتره) رو قبول دارید که هیچ سند و منبعی داخلش نداره، و همش توهم، عقده و نظرات شخصیه...

امیدوارم روزی به این درک برسی که دیر نشده باشه
بهرحال هر کسی نظری دارد و نظر این وبلاگ نویس هم دینی است درست عکس نظر من، اما بهرحال ما اگر طرفدار آزادی هستیم باید محیط و شرایط را جوری فراهم کنیم که همه بدون ترس نظراتشون رو بگن
بعد اینکه من چندان اعتقادی به خدا و دین ندارم اما کمتر دیدم هم عقیدگان من به دیگران فحش و بدو بیراه بگن همیشه یه عده هستند که ممکنه هر لحظه به گروهی متصل باشند و دهنشون نیز به هتاکی آلوده باشه و این ربطی به گروهی نداره
پاسخ:
برعکس شما، من خیلی دیدم افراد بی دین یا بی خدا توهین کنن - چون به اصول و هیچ چیز اعتقادی ندارن، هرکاری میکنن و بیشترین نقش منفی رو در جامعه دارن

جدای از اینا در انجام وظایف انسانی و حتی شهروندی هم کوتاهی میکنن، اونم با هزاران توجیح عقلی
بعدم مدعی عقل، شعور و تمدن انسانیت هستن...
نجس نامیده شدن سگ جفا در حق او نیست. بلکه نشان از اهمیت خلق کردن چنین موجودی و مثمر ثمر بودن آن در دایره خلقت می‌دهد؛ ولی به خاطر برخی از جنبه ها که ما اطلاع داریم و برخی علت ها که هنوز برای ما کشف نشده، دوری از نیم خورده این حیوان یا دوری از عرق، کرک، مو و ادرار و مدفوع این حیوان برای انسان لازم است. بنابراین خداوند در عین خلق کردن این موجود با وفا و پر سود برای نگهبانی یا شکار، دستور به دوری از آن موارد را داده، به احادیث زیر دقت کنید:
الف) نجاست مو و کرک سگ:
امام علی(علیه‌السلام: «تَنَزَّهُوا عَنْ قُرْبِ الْکِلَابِ فَمَنْ أَصَابَ الْکَلْبَ وَ هُوَ رَطْبٌ فَلْیَغْسِلْهُ وَ إِنْ کَانَ جَافّاً فَلْیَنْضِحْ ثَوْبَهُ بِالْمَاءِ؛ از نزدیک شدن به سگ ها دوری کن و کسی که به سگ مرطوبی خورد خود را بشوید و چنانچه سگ خشک بود بر لباسش آب بپاشد.»[خصال، ج۲، ص۶۲۴]
ب) نجاست دهان و نیم خورده سگ:
«امام صادق(علیه‌السلام): إِذَا وَلَغَ الْکَلْبُ فِی الْإِنَاءِ فَصُبَّهُ؛ هرگاه سگ از ظرفی آب خورد، آن آب را دور بریز.»[التهذیب، ج۱، ص۲۲۵]
بله اگر ذاتا بی ارزش بود نگهداری از آن حرام بود درحالی که نگهداری سگ اگر سگ نگهبان یا شکاری نباشد؛ کراهت شدید دارد و این برای ضرورت رعایت مسائل بالا است. در حدیثی امام صادق(علیه‌السلام) فرمودند:«یُکْرَهُ أَنْ یَکُونَ فِی دَارِ الرَّجُلِ الْمُسْلِمِ الْکَلْبُ؛ ناپسند است در خانه مرد مسلمان سگ باشد.»[الکافی، ج۶، ص۵۵۲]
بله استاد قرائتی در برنامه سمت خدا هم این مطلب را بیان کردند که طبق احکام شرعی اگر شما آب دارید و سگی تشنه در کنار شما است، نباید با آن آب وضو بگیرید. باید آب را به سگ بدهید و برای نماز تیمم کنید. از این مسئله چه می‌فهمید؟
در انتها باز هم می گویم اگر این حیوان مورد اعتنا و احترام در دایره خلقت نبود اصلا خلق نمی شد؛ اما برای استفاده از فوایدش یکسری قوانینی وجود دارد که حتی افراد بی دین ولی عاقل آنها را رعایت می‌کنند؛ حالا اگر کسی می‌خواهد از فضولات یا ترشحات بدن سگ استفاده ببرد به خودش مربوط است؛ فقط نگوید که به ما گفته نشده.

سلام شما که تمام این صحبتها رو بی اساس میدونی یه نگاه به حدیث های اسلامی بکن چنتاشون ریشه قرآنی دارند
پاسخ:
همه چیز باید ریشه قرآنی داشته باشه؟ مگه قرآن دانشنامه یا دایـرة المعارفه؟

افکار، اعتقادات و برداشت های ضد نقیض شما چقدر ریشه قرآنی داره...؟
سلام آقای دین زده.تو کدوم کتاب نوشته سگ نجسه؟حتی برای سالکان دین؟به نظر من سگ از خیلی از مسلمونا هم پاکتره
پاسخ:
سلام آقای غرب زده، نظر شما محترمه اما وقتی تناقضی به ذهنت میرسه و بدون اطلاعات کافی یا بدون مراجعه به مراجع برداشت میکنی اینجوری میشه...

ادیان ناب این همه چیز های خوب دارن، این همه نکات مثبت دارن، مشکل شما فقط سگه؟ شده مانعی برای فرار از انسانیت؟ بعله انسان بودن سخته، شعار دادن و فرار کردن راحته
این اداها بذارید کنار، قبل از شماها و خیلی باسواد تر و دانشمند تر از شماها و خیلی بی اعتقاد تر از شماها در نهایت معتقد شدن و به باور رسیدن... 

بعدم شما هم که خودت و خانوادت مسلمانن... یعنی سگ از شما و خانوادت هم تمیز تره؟
اقای امیر
درود بر همه کسانی که انسانند و فقط به انسانیتشان میبالند تا زمانی که هر انسانی در این کره خاکی به ایرانی بودن یا به عرب بودن یا به اروپایی بودن و یا هر جای دیگر بودن افتخار میکند فاتحه این انسانها خوانده شده است
خفه شو بی شعور کودن تا موقعی که نتونی حقو قبول کنی
کلات پس معرکه همه منابع ذکر شده در کتاب های میترا اشکان را خوانده ام
همه اش با سند و مدرکه تاریخ سیستان تاریخ طبری تاریخ ویل ارین دورانت و...
پاسخ:
^ نمونه بارز یک بی دین/بی خدای مدعی عقل، شعور و انسانیت
درود برادر ارزشمند من ،

بنده عرض کردم نکات مثبت نوشته های این دو مجلد رو استخراج کردم گرچه انتقادهایی هم به این نوشته ها دارم ، ضمن اینکه اصلا نمی دونم ایشون کی هستند آیا شخص واقعی هستند یا مجازی یا هر چیز دیگه ای ، برای بنده نوشته ها و گفته هایی مهم هستند که به عقل نزدیک و منطبق باشند ،
بنده با توجه به اینکه به بخشی از نوشته ها انتقاد دارم اما شما بزرگوار کل نوشته ها رو محمل و به دور از واقعیت می دونید و به تصور بنده این نگاه درست نیست
پاسخ:
سلام بر شما

شما اگر به مقاله اصلی دقت کنید میبیند که  هیچ منبع و مدرکی برای اثبات نظریه هاش وجود نداره
در بعضی از قسمت ها تناقض هم وجود داره
حتی در جایی چیزی رو رد کرده ولی در جای دیگه تاییدش کرده

تشکر
درود بر شما
بنده هر دو جلد کتاب ایشان رو مطالعه کردم اگر بدگویی ( بددهانی ها ) را از نوشته ها جدا کنید بقیه ی نوشته های ایشان را بنده به عنوان یک مخاطب به واقعیت نزدیک می دونم

پاسخ:
واقعیت؟ چطور واقعیتی که پایه و اساس ندارن؟
یک مشت فتوا، کینه توزی و توهمات شخصی بیش نیستن 
درود بر شرفت
واقعا خاک بر سر ما که هنوز درگیر اینیم که سگ نجس هست یا نه، اول اینکه من یه سگ دارم به اسم جسیکا و شعورو وفایی که در این موجود دیدم در هیچ انسانی ندیدم، و دوم اینکه مشکل اینجاست ما هر وقت جوابی برای سوالی نداریم به موجوداتی مث خدا و امثال اون ربطش میدیم، ولی بعد که با پیشرفت علم جوابشو پیدا میکنیم میبینیم ربطی به هیچ خدایی نداشت و فقط جهل ما باعث این شده بود، دوست عزیز من عضو هیچ فرقه ای نیستم، قبلا شیعه و شیعه زاده بودم ولی در حال حاضر بیخدا هستم، و به نظر من اگر مذهبی وجود نداشت دیگه جنگی نبود چون تموم آدما همه یه جور بودن و هیچکس نمیگفت اون یکی اشتباه میکنه، من کاری با عقاید شما ندارم و بهش احترام میزارم ولی منم با تحقیق به این موضوع رسیدم و این پروسه حدود پنج سال طول کشید تا بالاخره راهمو پیدا کردم، حالا اگه واقعا خدایی وجود داره و این دنیاییه که ساخته به نظر من اصلا در حد پرستش نیست چون یه موجود مریضه، ولی دوست من تو هم برو دنبالش خودت میفهمی داستان چیه و چرا انسان درگیر این جهالت شد و اسمشو دین گذاشت.
پاسخ:
ما یا کوته فکران؟ این مسله هزاران ساله که حل شدست...

1- اما چند تا نکته جالب مشترک در همه بی دین ها و آتئیست های ایرانی وجود داره و اونم اینه که:
اکثراً مدعی عقل و شعور و انسانیت هستن، اما فقط در حد شعار! وقت عمل که برسه ته صفن و کلی هم توجیح میارن
اکثراً در خارج از کشور هستن و عده ای که در داخل هستن سودای خارج رو دارن! جالبه
اکثراً بد دهن هستن... (بغیر شما)
اکثراً کمترین نفعی برای جامعه ندان و هیچ قدم مثبتی برای کشور/جامعه برنمیدارن
اکثراً ارادت افراطی نسبت به حیوانات دارن. حتی بیشتر از اعضای خانوادشون
اکثراً دلیل جنگ رو دین میدونن... درصورتی که کسانی جنگ رو بوجود میارن که بی دین هستن و هیچ اعتقادی حتی به انسانیت ندارن و بخاطر منفعت و قدرت طلبی دست به کشتار و جنگ میزنن (راجبشون تحقیق کنید)

2- این همه نکات خوب و مثبت و انسانی در دین اسلام وجود داره، چرا همه رو نادیده می گیرید و فقط دنبال نکاتی هستید که درحال حاضر با عقل شما جور در نمیاد؟

3- سگ یکی از وفادارترین و دوست داشتنی ترین حیوانات دنیاست! هیچ دین و هیچ کسی هم منکرش نیست... اما صحبت سر اشخاص و مکانیه که ازش نگه داری میشه. و نه اینکه ذاتن کثیف و حقیره و فقط نگهداری و تماس باهاش برای سالکین دین اسلام ممنوع اعلام شده. نه چیز خاص دیگه
همونطور که خیلی چیزها برای سالکین دیگر مکاتب ممنوع هستش 

وگرنه تنها دین، تنها قانون، تنها مکتبی که بیشترین ارزش و حقوق رو برای حیوانات قائل شده، اسلام هستش
اونقدر که حدیث، نکته و مستحبات و واجبات برای احترام به حقوق حیوانات در دین اسلام وجود داره، در هیچ کجای دنیا وجود نداره
نه در امریکا، نه کانادا، نه سوئد، نه ژاپن، نه آلمان نه انگلستان نه دبی نه ترکیه نه...


ممنون که هتک حرمت نکردی
۲۵ خرداد ۹۶ ، ۱۳:۴۶ رحیم دلدار
اتیست انقدر از خرد انسانی دور شده که حتی نمیتونه بگه خالق وافریدگار اولین سلول عالم هستی که وچه بوده است انوقت خود را خردمند یاد میکند تعریف از خود نشان جهل است
سلام به دوستان.
واقعا خیلی خرفته! دوستان از "میثرا اشوان" چند جلد کتاب هست. خودتون برین و کامل بخونیین، فکر کنین و بعد قضاوت کنین، با عقلتون!
پاسخ:
شما بگو 600 جلد کتاب! وقتی همش یه مشت اراجیف بدون منبع و مدرک و توهین به ایرانیان و ارزشها هستش، پشیزی ارزش نداره


از اونجایی که همه چیز(نجاست سگ، روغن پالم، اختلاس، فساد اداری، بی غیرتی، خیانت، آتش پرستی، حمام با ادرار گاو، دزدی، دروغگویی و...) از حمله اعراب به ایران وارد کشور شده، فکر کنم شما هم از حمله اعراب به ایران وارد کشور شدی و به ما تحمیل شدی که توهین میکنی...

واقعااا چقدر احمق تشریف داری که اینگونه بیانات فوق العاده زیبا و حقیقت محض را مشتی یاوه و دروغ میدونی،،،
اسلام بحز عقب ماندگی و وحشی گری،،برای بشریت چه چیزی داشته،،،
این اسلام بود،،با خمله کل تخم کثیف و مکتب وحشی گری را در داخل کشور ما کاشت،،،
حمله اسکندر و مغول جز کشتار و خرابی چه چیزی دیگه ای داشته،،،
واقعااا مغلطه گری و مزخرف گفتن شماها تمومی نداره،،
شما ایکاش کمی شبیه مردمان مبارز هند و اسپانیا بودید،،
مرده شور جامعه‌ای رو ببرند که مذهب خرافات و عامل بدبختی رو به ملیت و هویت خودش ترجیح میده،،،بی غیرت وطنی یعنی همین،،،
دیگه دوره این خرافات مذاهب با طرفدارانش تموم داره میشه،،،
خرد و دانش روشن کرده و میکنه ذهنیت و نگاه مردم را و حقیقت واقعی دین و ذات کثیفش را نشون میده و نابود میکنه این عامل سیاهی و بدبختی را،،،،
سگ در کشورهای وحشی و بیسواد اسلامی،،به بدترین شکل ممکن زندگی میکنه و تا میتونند این مسلمین خدا ترس،با این موجود بینظیر و زیبا،بد رفتاری و اذیت می‌کنند،،،
پس تو کثافت دروغگو مغالطه گر،،انتظار داری با لین همه بلا و جایگاه نامناسب این موجود تمیر بمونه،،،
اخمق وطن فروش و دین زده،،اگه یه بچه آدم را از هنگام تولد رهاش کنیم و بهش نرسیم و در جایگاههای کثیف و غیر بهداشتی زندگی کنه،،،اونوقت چه مرضی و بیماری انگلی میگیره،،،
من خودم سگ دارم و به بهترین شکل ممکن مواظبش هستم،،،تاکنون که هشت سال از عمرش در کنار من می‌گذره،سرسوزنی بیماری و موردی که این عشق من داشته باشه نداشته شکر خدا،،و من هم هیچ مشکلی که بخواد از سگ من باشه نداشتم،،،
کتاب مانتره اشوان،،،،یه کتاب فوق تصور خاض و بی‌نظیری هستش،،که فقط به خاطر اینکه از حقایق کثیف و وحشیانه مذهب خرافات شما خرد باخته ها میگه،،،و طریقه آزادی و رها شدن از چنگال دین اسلام به ما دنبال کنندگان دانش و انسانیت نشان میده،،،میخوای بگی کلا چرت گفته و مذهب ستیزی کرده،،،
واقعا چقذر مذهب دین اسلام برای شما مقدس و معصونیت داره،و برای خودتون تابو درست کردید،،،
هیچ چیز مقدس نیست و نمیتونه از نقد شدن محفوظ بمونه،،،،

اندکی تفکر بد نیست،،،،
پاسخ:
نسوز بنده کائنات
 شما هم از تبار همونا هستی دیگه... آتئیست بد دهن و فقط مدعی

هروقت یادگرفتی که خطای انسان ناقص رو بپای دین نذاری، هروقت یادگرفتی که دین کامله اما انسان نیست، هروقت یاد گرفتی که انسانه که فساد میکنه و مایه ننگ دینش میشه، هروقت یادگرفتی که خوب و بد رو از هم جدا کنی، اونوقته که بزرگ و روشنفکر شدی

درضمن این کتاب نیست، فقط مقاله و نظرات شخصی بی پایه اساسه
کسی هم نگفت که مقدسات نمیتونن نقد بشن، ماشالا شماها نقد که هیچ، براحتی توهین هم می کنید. حتی همین نظرت رو که همش فوش و توهینه رو پاک نکردم
امثال تو هیزمی برای آتش جهل هستید. یه عده random بی اصل و نصب که دنبال مطرح شدن هستید
مدعی های عقل و شعور و انسانیت، فقط درحد شعار نه در عمل

آره انسان واقعی بودن سخته
۱۱ فروردين ۹۶ ، ۱۵:۵۴ فاروق کریمی زاده
خون هم نجسه اما دلیل نمیشه که بد باشه،
++
پاسخ:
خب چه ربطی داره؟ مگه خون رو میخورن؟

مدفوع انسان هم نجسه، دلیل نمیشه که بد باشه؟
اگرسگ بقول اصول دانان به
حکم قطع نجسه ٬ سگی به نص صریح قرآن بااصحاب کهف محشوروحتی کنارشان میخوابدودرنهایت بهشتی میشود!! این جانورمهربان وباوفا درحوادث زیادی مدد رسان ونجات دهنده ی بسیاری ازآدمها بوده و هست. این تناقضات با تبعیت ازتقلید کورکورانه حل نمی شود بقول حضرات نحن ابنادلیل ؛ بدیهیست بحث مفصلیست ودریغ ازاستدلالی متقن حتی ازهمان علل الشرایع !!
پاسخ:
مشکل شماها اینه که همه چیزو با هم قاطی می کنید...
برای رسم و رسومات مذهبی نجسه، برای سالکی که راه اسلام رو در پیش گرفته نجسه، برای مسلمانی که طریقت اسلام رو پیشه گرفته نجسه، وگرنه در وفاداری، مهربانی و مظلومیت سگ شکی نیست
منظور از نجسی که ذات بد یا حقیر بودن نیست
نجس مغز کسی که به مخلوق خدا میگه نجس.
حق زندگی برای اون سگ دقیقا به اندازه همون گوینده سگ نجسه است.
۰۵ مهر ۹۵ ، ۱۳:۵۹ فرهاد حسن‌پور
سلام

بالاخره نجس هست یا نه ؟
پاسخ:
سلام

نجسه، اون مثلاً "وصیت نامه" اراجیف شخصی بیش نیست.
۳۱ شهریور ۹۵ ، ۰۸:۳۳ علی حاجی خالویی
جالب بود

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">