یوشا

وبگاه دست نوشته ها و تجربیات شخصی

یوشا

وبگاه دست نوشته ها و تجربیات شخصی

یوشا

دکتر مصطفی چمران: می گویند تقوا از تخصص لازمتر است، آنرا می پذیرم، اما می گویم: آنکس که تخصص ندارد و کاری را می پذیرد، بی تقواست!

بایگانی
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
 • خیانت رو اونایی کردن که مدعی بصیرت، سواد و آینده نگری هستن اما 10 سال پیش نتونستن این روزهارو پیش بینی کنن تا بتونن درست پیشگیری کنن! حتی با وجود اندک پیامرسانهای خارجی مثل YAHOO, ICQ, Paltalk که همگانی هم نشده بودن، میدونستن آینده مجازی از آن اینهاست اما پیشگیری و فرهنگ سازی نکردن!
 • خیانت رو اونایی کردن که 10 سال پیش از توسعه دهندگان داخلی این صنعت و کسانی که ایده نرم افزارهای ملی/داخلی رو در سر می پروروندن حمایت نکردن!
 • خیانت رو اونایی کردن که با انتخاب اشتباه، مسئول خائن رو روی کار اوردن و اون مسئول، مسئولین بیسواد، بی تخصص، دزد و صرفاً سیاستمدار رو روی کار اورد!
 • خیانت رو اونایی کردن که سالها پیش زمانیکه سیل پیامرسانهای داخلی به کشور هجوم اوردن، همون زمان جلوگیری نکردن و حالا که بخشی از زندگی مردم شدن، بنابه مصلحت تصمیم به مسدود سازیشون گرفتن و انتظار هم دارن مردم استقبال کنن! نوش دارو بعد مرگ سهراب...
 • خیانت رو اونایی کردن که ادعای کارشناس و کاربلد بودن دارن اما پیرامون این فاجعه و تسخیر بازار داخلی توسط محصول خارجی رو پرده برداری نکردن و وقتی هم که متوجه شدن سکوت کردن!
 • خیانت رو اونایی کردن زمانیکه امثال تلگرام وارد کشور شدن، اینها رو شناسایی، ریشه یابی و تحلیل نکردن تا زودتر به عمق فاجعه پی ببرن و زودتر اقدام کنن! نه حالا که با اقدامشون دشمن تراشی کنن! نوش دارو بعد مرگ سهراب...
 • خیانت رو متخصصانی کردن که در صنعت نرم افزار مشغولن اما یک قدم مثبت برای پیشرفتش برنداشتن و حتی از ساده ترین نوع خدمت که فرهنگ سازیه کوتاهی کردن!
 • خیانت رو متخصصانی کردن که در صنعت نرم افزار مشغولن و صرفاً از آب گل آلود ماهی میگرن!
 • خیانت رو اونایی کردن که در صنعت نرم افزار مشغولن و نام نرم افزار ایرانی یا ملی رو بدلیل بیسوادی و فقط کسب شهرت و منافع شخصی خدشه دار کردن!
 • خیانت رو اون مردمانی کردن که شعار حمایت از تولید داخلی سر میدن، اما حاضر نیستن دست از محصول خارجی بکشن و پشت تولیدکننده های داخلی/نرم افزار بایستن! و حتی تمسخر و تحقیرشون میکنن!!
 • خیانت رو اون مردمانی کردن که شعار حریم خصوصی سَر میدن، اما راضی هستن که اطلاعاتشون در اختیار سازمانها و نهاد های خارجی قرار بگیره! حتی سازمانهای جاسوسی و تبه کاری...
 • و خیانت رو اون مردمانی کردن که در ظاهر دلسوز بیت المال هستن، اما وقتی نوبت به دست کشیدن از محصول خارجی برای جلوگیری از خروج صدها میلیارد تومن در ماه که میرسه، با بیسوادی و تعصب تمام عقب نشینی میکنن و کماکان به استفاده از محصول خارجی ادامه میدن! چیزی که در سال حتی به هزاران میلیارد تومن هم میرسه!!

 

جهل مدرن...

۹۷/۰۲/۰۹
یوشا آل ایوب

جهل

خیانت

نظرات (۱)

خیلی مطلب خوبی بود.
کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">